מה חשוב לבדוק כשבוחרים ביטוח נסיעות לחו"ל

כאשר אנחנו מתכננים נסיעה לחו"ל, אנחנו רוצים להתרגש לקראת הטיול המתקרב, לחשוב חיובי, ליהנות ולא לדאוג. 

ההנאה מהנסיעה אינה מושלמת כאשר היא מלווה בחשש מפגיעה בבריאות חלילה או אובדן מטען יקר. 

חששות שלא יגנבו לכם את הדרכון, שאף אחד לא יחלה במפתיע באמצע הטיול ואתם תאלצו לחזור לארץ, לצערי, כל אלה תרחישים אפשריים וחשוב שתהיו מוכנים.

ביטוח נסיעות לחו"ל מעניק את שלוות הנפש והידיעה שיש מי שדואג לנו בכל עת ובכל מקום בעולם.

כיצד תבחרו ביטוח נסיעות לחו"ל המתאים לכם ולאופי החופשה שלכם?

בדקו מה הביטוח כולל ומה הפוליסה מכסה. מאשפוז בחו"ל דרך הטסה רפואית לארץ ועד הטסה באמבולנס אווירי או פינוי אווירי או ימי ממקום האירוע לבית החולים הסמוך. התייחסו לפרמטרים ספציפיים בתוך האחריות, כמו למשל, טיפול חירום בשיניים ומה גבול האחריות המרבי של טיפול זה, שהייה נוספת בחו"ל לאחר תום תקופת הביטוח, שינוי מועד הטיסה, הטסת מלווה למקום אשפוז המבוטח בחו"ל , הוצאות נסיעה ולינה.

חשוב לרכוש כיסויים בהתאמה אישית למצב הרפואי כמו למשל, הריון, מחלת לב וכדומה כאשר יש לבדוק אילו הוצאות רפואיות הקשורות ו/או נובעות מהמצב הרפואי נכללות בפוליסה ובכיסויים. לדוגמא, מה גובה הכיסוי למכשיר אלקטרוני, הרחבה להריון עד שבוע 30 או הרחבה למצב בריאותי קיים.

נכון שקשה לחזות מראש איך יתגלגל הטיול, אבל יש כיסויים מומלצים לרכישה בכל טיול לכל מקרה שהטיול לא יתקדם כפי שחשבתם.

כיסוי של איתור חיפוש וחילוץ למקרה שתזקקו לעזרה, חבות כלפי צד שלישי, ביטול נסיעה הכולל החזר הוצאות בגין ביטול נסיעה וכן קיצור נסיעה, אובדן או גניבה של כבודה, חשוב לבדוק מראש מה גבול האחריות המרבי.

אתם בטח לא רוצים לשאת לבד בהוצאות, אם חלילה המזוודה אבדה בשדה ואין לכם מה ללבוש או שחלילה עליכם לחזור מוקדם מהצפוי בגלל אירוע בלתי צפוי.

לכן כה חשוב לדאוג לפני הנסיעה לרכישת הכיסויים המיטביים בפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל. על מנת שתהיו מכוסים מכל כיוון אפשרי. תחשבו על זה כמו על חופשה במלון הכל כלול – פוליסה בה הכל כלול וכל שנותר זה לנסוע בראש שקט.

פעילות אקסטרים בחו"ל

סוג הטיול אליו אתם יוצאים משפיע על סוג הכיסויים כדי שיתאימו לאופי הנסיעה. 

אם בכוונתכם לצאת לחופשת סקי שתכלול סקי, סנובורד אולי קרוס קאנטרי ואפילו נסיעה מזחלות שלג – עליכם לרכוש כיסוי לספורט חורף ואם בכוונתכם ליהנות בחופשה מפעילות אקסטרים, בין אם מדובר בסנפלינג ,צלילה ,רפטינג וכיוצ"ב, וודאו שרכשתם כיסוי לספורט אתגרי ומהו גבול האחריות המרבי.

הסיבה לכך היא שבספורט אתגרי יש סיכון מוגבר לעומת פעילות ספורט רגילה, כאשר הפעילות יכולה להיות טיפוס הדורש שימוש בחבלים, כניסה למערות באמצעות חבלים, בנג'י, סנפלינג וגם מצנחי רחיפה ואפילו קייט סרפינג וכדור פורח, סקי מים, אופנועי מים ושייט בסירת מרוץ.

אפילו חופשת בטן-גב המתובלת בספורט ימי, דורשת כיסוי מיוחד לספורט קיצי מלהיב ואנרגטי שגם אם הוא נראה לכם בטוח לחלוטין, הרי שהוא נחשב בעל סיכון מוגבר לעומת שיזוף על החוף.

יש חשיבות רבה לביטוח נסיעות המציע שירות אנושי זמין ורחב היקף, קו חירום שפתוח 24/7. שימו לב שאפשר היום ליהנות מפוליסה המגלמת מטבע חוץ בהנחה, רופא וידאו אונליין לכל שאלה והתייעצות מרחוק וכל אלה משיגים ביחד ביטוח במחיר משתלם במיוחד המותאם להרכב הנוסעים, צרכים רפואיים אישיים ואופי הנסיעה.

אם אתם מתלבטים,

פנו אליי ואתאים לכם הביטוח נסיעות המתאים בדיוק לחופשה שלכם!

zehava@porat-ins.co.il